Jak si vybrat štěně

10. ledna 2011 v 17:15 | Kačíík
Po zralé úvaze budoucího chovatele, a možná i celé rodiny, jste dospěli k rozhodnutí, že si pejska opravdu pořídíte. O tom, jaký byl měl pes být, bychom měli zvláště uvažovat!


Jak najít plemeno?
Omyly ve výběru plemen typu: "Z toho štěněte vyrostl příliš líný pes!!!" nebo opačné případy jsou příliš časté a především je to způsobeno tím, že je člověk okouzlen nějakou fotografií kterou kdesi viděl. Lidé pak dávají většinou vinu psovi nebo chovateli, u kterého si štěně vybrali. Často však nevidí chybu v sobě. Špatně si vybrali plemeno nebo na psa nebyli dostatečně připraveni. Mnohokrát se stalo, že pak takoví psi byli prodáni, dáni do útulku nebo prostě vyhozeni!

Tomuto problému je však možno předejít, pokud pečlivě zvážíme na co máme, a na co ne, a podle toho si vybereme plemeno psa. Měli bychom popřemýšlet, k čemu pejska vlastně chceme. Jako rodinného mazlíčka? Obranáře našeho domečku nebo pozemku? Společníka na dlouhé procházky, psa na výstavu nebo na agility? Plemen je kolem 400 a určitě se mezi nimi najde takové, které vám bude vyhovovat.

Psa nebo fenu?
Mnoho lidí řeší tuto otázku. Je jen na vás a vašich zkušenostech, které pohlaví pro vás bude vhodnější
Pes: dominantnější, samostatnější, mohutnější, hůř se vychovává, jeho povaha se příliš nemění
Fena: hárá zhruba dvakrát ročně, vhodnější na výcvik, mírnější, nemá sklony se toulat, při dospívání se může změnit její povaha
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama